מוזיאונים ותרבות באמסטרדם

כשתגיעו לבקר באמסטרדם ודאי תירצו לבקר באחד המוזיאונים או הגלריות בעיר. באמסטרדם ישנם המון מוזאונים מפורסמים כגון: הרייקסמוזיאום, מוזיאון ואן גוך ובית אנה פראנק שנחשבים כפופולריים בעולם, אך ישנם המון מוזיאונים נוספים שכדאי לבקרם. לצד העושר והאמנות של תור הזהב ניתן למצוא מוזיאונים העוסקים באומנות מודרנית, תיקשורת, צילום ותיאטרון וכמובן שלל מוזיאונים מדליקים ומהנים כגון מוזיאון האינסטגרם, מאדם טוסו, ריפליס וההייניקן.

מוזיאון הרייקס באמסטרדם

המוזיאון הממלכתי ממוקם מיד בכיכר המוזיאונים המפורסם והוא גם המוזיאון הגדול ביותר בהולנד, מבקרים בו יותר ממיליון מבקרים בשנה. באוסף המוזיאון, שאין אף אוסף אחר המשתווה לו, נמצאות עבודות אמנות הולנדיות; מעבודות אמנות דתיות מוקדמות ועד יצירות המופת מתקופת מאת הזהב. תכננו לפחות חצי יום לביקור במוזיאון הזה, וגם אז תצטרכו לשוב ולבקר בו, מאחר ולא תהיו מסוגלים לראות את כל התצוגה ביום אחד.

כתובת:
Museumstraat 1, Amsterdam

מוזיאון ואן גוך באמסטרדם

מוזיאון ואן-גוך נמצא מיד מאחורי המוזיאון הממלכתי. ברשות המוזיאון נמצא האוסף הגדול ביותר בעולם של ציוריו של ואן-גוך. התצוגה מאפשרת לצופה לעקוב אחר התפתחותו של ואן-גוך ולהשוות את עבודתו לעבודותיהם של אמנים אחרים מהמאה ה -19. בנוסף לכך המוזיאון מציע מבחר רחב של מוצגים אודות נושאים שונים מהמאה ה 19.

כתובת:
Museumplein 6, Amsterdam

מוזיאון אמסטרדם

המוזיאון ממוקם ממש מאחורי רחוב הקאלבקסטראט, שהוא רחוב הקניות המפורסם ביותר של אמסטרדם, אם אתם מעוניינים בהיסטוריה של אמסטרדם אז זה המקום שכדאי לבקר, שם תלמדו הכל על ההיסטוריה העשירה של העיר. שם כמה ציורים ועבודות אמנות מעניינים.  אוסף המוזיאון מורכב מ 90000 חפצים ממאות שונות. בנוסף לאוסף הקבוע המוזיאון מציג לעתים קרובות תערוכות מתחלפות. תערוכות אלו נותרות במוזיאון כמה חודשים בממוצע.

כתובת:
Kalverstraat 92, / Sint Luciënsteeg 27, Amsterdam

בית אנה פראנק

בית אנה פרנק: ליד הכנסייה המערבית Westerkerk, במרכז אמסטרדם, תוכלו למצוא את מקום המסתור של אנה פראנק, שם כתבה את יומנה המפורסם: יומנה של אנה פראנק. ספר זה הוא אחד הספרים הנקראים ביותר בכל העולם. במסגרת התצוגה הקבועה של המוזיאון היומן המקורי מוצג לקהל. במשך עונת התיירות המוזיאון מאוד עמוס, יש להזמין כרטיסים מראש באתר המוזיאון ולא לחכות לרגע האחרון!

כתובת:
Prinsengracht 267, Amsterdam

בית רמברנדט באמסטרדם

מוזיאון בית רמברנדט ממוקם בביתו לשעבר של הצייר ההולנדי רמברנדט ואן רייןהצייר המפורסם הזה התגורר ועבד בבית זה כמעט עשרים שנהעיצוב הפנים הוחזר לסגנון התקופה בה חי רמברנדטעל הקירות תלויים ציורים של אמנים שעבדו באמסטרדם לפני שרמברנדט התיישב שם בשנת 1631. בין היתר ישנן עבודות של המורה באמסטרדם של רמברנדט פיטר לסטמן.  במוזיאון 260 מתוך כ -290 סקיצות שרמברנדט עשה. מבחר מהם נכלל בתערוכת הקבע.

כתובת:
Jodenbreestraat 4, Amsterdam

סיורים מודרכים בעברית בהולנד

אטרקציות שוות ברחבי הולנד

מועדונים ובארים באמסטרדם

קופישופס והחלונות באמסטרדם

מסעדות ובתי קפה באמסטרדם

אתרים שאסור לפספס באמסטרדם

מוזיאונים ותרבות באמסטרדם

קניות ואאוטלטים באמסטרדם

× דברו איתנו Available from 08:00 to 22:00