בחרו עמוד

נתחיל בזה שנאמר שלא מומלץ להגיע ולהתנייד עם רכב באמסטרדם מסיבות רבות כגון: כבישים צרים עם המון תנועה של הולכי רגל, אופניים וחשמליות. קושי במציאת חנייה לרכב בעיקר במרכז העיר, עלות גבוהה לחנייה ברחוב וברוב החניונים המסודרים.

לאלה שבכל זאת יחליטו להגיע עם רכב לאמסטרדם או לשכור רכב בעיר ננסה לעשות קצת סדר בכל עניין החניה בעיר.

אמסטרדם עם רכב

חניה ברחוב באמסטרדם
חניה בתשלום תקפה ברוב אזורי אמסטרדם אך העלויות משתנות. לדוגמא אתם תשלמו יותר במרכז העיר מאשר בשכונות החיצוניות, בעוד שבחלק מרחובות הקניות הייעודיים עולה כרטיס חניה 10 סנט בלבד.

תעריפי חניה ושעות חניה באמסטרדם
את תעריפי החניה ושעות החניה של אמסטרדם ניתן למצוא במפה עם תעריפי החניה (בהולנדית) .
תוכלו לעיין במפה או להכניס כתובת מסוימת ולראות את התעריפים לאזור זה וכיצד הם משתנים בימים שונים או אפילו בשעות שונות של היום. תוכלו גם לבדוק אם יש חניון סגור באזור.

בחגים ובימי ראשון תוכלו להחנות חינם באמסטרדם בהרבה רחובות למעט במרכז העיר, אזור NDSM בצפון העיר, המחוז הדרומי-מערבי של אמסטרדם, מחוז המזרחי ליד ה Diemerpark ובמחוז המערבי החל מ 12:00 בצהרים יש צורך בתשלום.

אזור כחול
באזורים בהם החניה בתשלום אינה בתוקף (עדיין), אתם עשויים לגלות פסים כחולים מסומנים על הכביש. בתוך אזורים אלה מותר להחנות לפרקי זמן קצרים בלבד על ידי הצגת דיסק חניה כחול. אתם יכולים לקנות אותם בחנויות כולבו גדולות ובתחנות דלק. לפני היציאה מהרכב סמנו את שעת ההגעה ותניחו את הדיסק במקום שהפקחים יוכלו לראות. בכניסה לרחוב תוכלו למצוא שלט עם הזמן המרבי שמותר לרכב לעמוד שם כמו גם את כל התנאים הנוספים, כגון שעות ספציפיות במשך היום. (לעיתים החניה אסורה בשעות ספציפיות בשעות הבוקר ואחר הצהרים).

חניה 10 סנט לשעה
אזורי חניה 10 סנט לשעה מסומנים בשלטים מיוחדים. יש שלטים בתחילת ובסוף האזור. מותר להחנות שם פעם ביום, למשך שלוש עד ארבע שעות לכל היותר. התעריף 10 סנט חל רק על שעות מסוימות ביום. מחוץ לזמנים אלה יש צורך בתשלום חניה רגיל.

חניה משתלמת
אם אתם צריכים להחנות לעיתים קרובות יותר או לתקופות ארוכות יותר אז עדיף לקנות כרטיס יומי, שבועי, חודשי או שנתי שיכולים להוזיל את החניה ברחוב ב 40%.
או להחנות את הרכב בחניונים של P+R הפזורים בעיר.
כרטיסי חניה ליום, שבוע, חודש או שנה
תוכלו לרכוש כרטיסי יום, ערב או לילה במד החניה ברחוב. אתה יכול לקנות כרטיסי חניה ליום, לערב, לשבוע, לחודש או לשנה באינטרנט בכתובת: parkeerkaart.amsterdam.nl (בהולנדית) או באחד ממשרדי העיר. כרטיסים אלה זולים יותר מתשלום לשעה במד החניה. עם כרטיס יום למשל, אתה מקבל הנחה של 40% מהמחיר הרגיל. הכרטיסים תקפים גם ללוחיות מספרים בינלאומיות.

חניוני P+R חנה וסע
חניונים מיוחדים עם הנחה, אתם יכולים להחנות את הרכב שלכם תמורת 8 אירו ל 24 שעות. אם אתם מגיעים לאחר השעה 10:00 או במהלך סוף השבוע אתם משלמים 1 אירו בלבד לכל 24 שעות. ניתן להחנות ד 4 ימים לכל היותר.

כיצד מקבלים את ההנחה?
חובה לנסוע מהחניה ולחזור לחניה בתחבורה ציבורית למרכז העיר בלבד.
הצ׳ק אין לתחבורה הציבורית חייב להיעשות ממרכז העיר.
תשלום על החניה חייב להתבצע בתוך שעה אחת מרגע שיצאתם מהתחבורה הציבורית.
ניתן לקנות כרטיס לתחבורה הציבורית בחניה עצמה וחייבים תוך שעה להשתמש בכרטיס זה.
הכרטיס תקף רק באוטובוסים, חשמליות ומטרו של חברת GVB.

חניונים סגורים במרכז העיר
באמסטרדם תוכלו למצוא חניונים סגורים כמעט בכל אזור מרכזי כגון אזור הליידספליין, אזור הרמברנטפליין, אזור הדאם והתחנה המרכזית. העלויות בחניונים אלה משתנות מחניון לחניון אבל עדין זה לא יהיה זול. תוכלו למצוא שלטים על הכביש שמכוונים לחניונים אלה כולל סימונים אם הם מלאים או לא.

מקווים שעשינו לכם טיפה סדר בכל עניין החניה באמסטרדם, סעו בזהירות ואל תשכחו בהולנד נסיעה 3 ק״מ מעל המותר זה כבר קנס, אבל על זה כבר נדבר בפעם אחרת.

יום המלך הולנד – Koningsdag

יום המלך בעבר יום המלכה הוא חג לאומי בהולנד אשר נחגג כל שנה לציון יום ההולדת של המלך או המלכה.החג...

×

שלום!

לחץ על אחד הנציגים כדי לשלוח הודעת בוואטסאפ או שלח לנו דוא"ל yossi@sababa.nl ונשתדל לחזור אליכם במהרה.
× דברו איתנו