בחרו עמוד

המוזיאון הפתוח זאנסה סכאנס ממוקם צפונית לאמסטרדם בצמוד לעיירה זאנדאם (Zaandam). פירוש השם זאנסה סכאנס הוא  ״המצודה על נהר הזאן״ ושם תוכלו לבקר בטחנות רוח ייחודיות, מבנים היסטוריים מעץ, בתי מלאכה ומוזיאונים המספקים הצצה לחיים בהולנד במאה ה -17 או ליתר דיוק ההיסטוריה חוזרת לחיים בעיירה ציורית זאת.

זאנסה סכאנס פנורמי

טחנות הרוח של זאנסה סכאנס

האטרקציה התיירותית העיקרית של המקום הן טחנות הרוח שנמצאות לאורך נהר הזאן. בעבר פעלו במקום לא פחות מ 700 טחנות רוח שונות והמקום היה נחשב כאחד מאזורי התעשייה הראשונים והגדולים באירופה.
הטחנות שניתן היום לבקר בהן עדיין פעילות לשימור ההיסטוריה ומשמשות ליעודים שונים כגון טחינת חומרי גלם ליצירת צבע, מנסרות לחיתוך ועבודות עץ, טחנות קטנות שדאגות לזרימת המים למניעת הצפות ודגירה של יתושים, טחינת תבלינים ועשיית שמן מטחינת פשתן.

טיולים בהולנד מודרכים בעברית

קבקבי העץ ההולנדים

בזאנסה סכאנס תוכלו לבקר בביתן קבקבי העץ שם תוכלו ללמוד על ההיסטוריה בייצור קבקבי העץ שעד סוף שנות ה – 50 עוד היו ההולנדים משתמשים בהם ביום יום. בביתן תקבלו הדגמה של ייצור קבקב העשוי מעץ הצפצפה שמתאים לילד בן 4 ותכלו לראות את התהליך שבחלקו מגולף על ידיי מכונת שיכפול מיוחדת שמשכפלת בסגנון של שיכפול מפתחות דגם של קבקב ובהמשך סיום ידני של אחד העובדים על ידיי סכין חדה שמגלפת את העץ ליצור סופי של הקבקב.
בביתן תוכלו גם לקנות קבקבי עץ בכל המידות והצבעים ודברים רבים נוספים. מחוץ לביתן מומלץ להצטלם בתוך וליד מבחר קבקבי העץ הגדולים וקיר קבקבי העץ הצמוד למבנה.

כיכר בעיר זאנדם

גבינות החאודה של הנרי וילך

את ביתן גבינות החאודה ההולנדיות לא תרצו לפספס שם תוכלו ליהנות מטעימות של גבינות מחלב עיזים, כבשים ופרות במבחר רב של טעמים ותוכלו לראות הדגמה של ייצור גבינות (בדרך כלל שמגיעים כקבוצה הם מדגימים). העובדים והעובדות לבושים בבגדים הולנדים מסורתיים ואל תתפלאו עם חלקם גם ידעו לדבר קצת או הרבה עברית.

כיכר בעיר זאנדם

ביתן הקקאו

אזור נהר הזאן שימש ועדין משמש כאחד האזורים הגדולים בתעשיית עיבוד הקקאו העולמי. ההולנדים קונים 60 אחוז מפולי הקקאו בעולם ומייצרים במפעלים סביב זאנסה סכאנס את הקקאו האיכותי ביותר בתעשיית הקקאו.
בביתן הקקאו ניתן למצוא מידע על ההיסטוריה ההולנדית בתעשיית הקקאו לשתות קקאו חם או קר עם קצפת ומרשמלו, לקנות מוצרי קקאו שונים וחמאת בוטנים וסוגי שוקולד עם אחוזי קקאו שונים עד 100% קקאו.
צמוד לביתן הקקאו ישנו מזח שמשקיף על טחנות הרוח ועל נהר הזאן, מקום מושלם לשתות את הקקאו ולצלם תמונות מושלמות של המקום.

כיכר בעיר זאנדם

ועוד המון לראות...

בזמן ההליכה בזאנסה סכאנס תתקלו במספר מוזיאונים קטנים, תגלו שהסופר הגדול בהולנד שנקרא אלברט היין התחיל בעצם כמכולת של תבלינים בעיירה זאסה סכאנס במאה ה-19 שמש כיום כמוזיאון של סופר המרקט המפורסם.
בתי עץ היסטוריים מהמאה ה- 16 וה- 17 שבחלקם גרים אנשים עד עצם היום הזה. גשרים יפים ודרכי עפר יפיפיים לאורת תעלות המים במקום.

כיכר בעיר זאנדם

מידע נוסף

הכניסה למקום אינו כרוך בתשלום ורוב האטרקציות כן חינם למעט מספר מוזיאונים וכניסה לטחנות הרוח.
מחיר החנייה במקום יחסית יקר בסיבות ה 15 אירו לרכב.

יעד זה הוא אחד היעדים בטיולים שאנחנו מוציאים מאמסטרדם מידיי יום אך ניתן להגיע אליו גם באוטובוס מאמסטרדם שעוצר בכניסה למקום, רכבת לעיר זאנדאם שעוצרת כקילומטר וחצי מהמוזיאון הפתוח או באופניים לספורטאים שביניכם מאמסטרדם והסביבה.

מתיי חלים החגים בהולנד?

להלן רשימה של חגים ציבוריים בהולנד, בימים אלה חנויות, מוזיאונים ואטרקציות בדרך כלל נסגרות מוקדם...

×

שלום!

לחץ על אחד הנציגים כדי לשלוח הודעת בוואטסאפ או שלח לנו דוא"ל yossi@sababa.nl ונשתדל לחזור אליכם במהרה.
× דברו איתנו